
We wspólnotach mieszkaniowych oraz spółdzielniach mieszkaniowych żyje wiele milionów Polaków. W większości z nich przynajmniej raz na rok potrzebna jest sala na zebrania, aby efektywnie przeprowadzić spotkanie. Czasami wspólnoty czy spółdzielnie dysponują swoją salą , czasami tę salę trzeba wynająć.
Na większe zebranie proponujemy naszą salę Londyn, która może pomieścić do 45 osób. Sala na zebranie znajduje się w ścisłym centrum przy zbiegu Wspólnej i Marszałkowskiej w odległości 300m od stacji metra centrum i 10 minut od dworca głównego. Znajdujemy się na drugim piętrze budynku, z dostępem do windy.
Do dyspozycji mamy również mniejsze sale: Harrow, Venice, San Francisco oraz Nowy Jork, każda o metrażu 20m2, mieszczących maksymalnie 12 osób.
Nasze sale są w pełni wyposażone we wszystko, co niezbędne. Na specjalne życzenie Klienta jesteśmy w stanie odpowiednio dopasować układ sali do jego potrzeb. Jeśli potrzebujesz takiej sali dzwoń 225841011 lub zapytaj nas kursy@linguanova.com.pl.
Sala na zebranie we wspólnocie
Wspólnoty funkcjonują na podstawie przepisów ustawy o własności lokali z dnia 24 czerwca 1994 r. Przewiduje ona, że w pierwszym kwartale każdego roku właściciele mieszkający w danej wspólnocie powinni się spotkać na rocznym zebraniu (art. 30 ust. 1 pkt 3 uwl). Jeśli wspólnota jest mała ( do siedmiu lokali) wtedy stosuje się przepisy o współwłasności z kodeksu cywilnego, a te nie przewidują tego typu zebrań.
Organizacją rocznych zebrań w tym wynajęciem sali na zebranie zajmuje się zarząd. Bywa jednak, że właściciele są w konflikcie z zarządem i ten nie chce go zwołać z różnych powodów, wtedy może się zająć tym każdy właściciel, wszyscy lub kilku z nich. W trakcie zebrania zapadają najważniejsze decyzje dotyczące wspólnoty w danym roku.
W porządku obrad zebrania (art. 30 ust. 2 uwl) powinny znaleźć się takie sprawy jak:
- uchwalanie rocznego planu gospodarczego zarządu nieruchomością wspólną i opłat na pokrycie kosztów zarządu;
- ocena pracy zarządu, jego sprawozdanie i podjęcie uchwały o udzieleniu mu absolutorium;
- inne punkty istotne dla działania wspólnoty mieszkaniowej.
Uchwały podejmuje się na zebraniu albo w drodze indywidualnego zbierania głosów. Decyduje większość głosów (musi ich być ponad 50 proc.). Właściciele głosują udziałami. Im wyższy udział w nieruchomości wspólnej, tym więcej głosów ma dany właściciel.
Sala na zebranie walne w spółdzielni
Zebranie walne w spółdzielni ma bardziej formalny charakter z uwagi na to że zwołanie walnego zgromadzenia powinno odbyć się zgodnie z Art. 39 prawa spółdzielczego, dziennik Ustaw (Dz.U.2021.648 t.j.)
Ustawa mówi iż
Art. 39. [Zwołanie walnego zgromadzenia]
- 1. Walne zgromadzenie zwołuje zarząd przynajmniej raz w roku w ciągu sześciu miesięcy po upływie roku obrachunkowego.
- 2. Zarząd zwołuje walne zgromadzenie także na żądanie:
1) rady;
2) przynajmniej jednej dziesiątej, nie mniej jednak niż trzech członków, jeżeli uprawnienia tego nie zastrzeżono w statucie dla większej liczby członków.
- 3. W spółdzielniach, w których walne zgromadzenie jest zastąpione przez zebranie przedstawicieli, zarząd zwołuje je także na żądanie:
- 1/3 przedstawicieli na zebranie przedstawicieli;
2) zebrań grup członkowskich obejmujących co najmniej 1/5 ogólnej liczby członków spółdzielni.
- 4. Żądanie zwołania walnego zgromadzenia powinno być złożone pisemnie z podaniem celu jego zwołania.
- 5. W wypadkach wskazanych w § 2 i 3 walne zgromadzenie (zebranie przedstawicieli) zwołuje się w takim terminie, aby mogło się ono odbyć w ciągu sześciu tygodni od dnia wniesienia żądania. Jeżeli to nie nastąpi, zwołuje je rada nadzorcza, związek rewizyjny, w którym spółdzielnia jest zrzeszona, lub Krajowa Rada Spółdzielcza, na koszt spółdzielni.
Walne Zgromadzenie do którego wchodzą wszyscy członkowie spółdzielni – jest najwyższym organem Spółdzielni. Do jego kompetencji należy podejmowanie decyzji we wszystkich kluczowych sprawach związanych z działalnością Spółdzielni. Pełni funkcję uchwałodawczą i kontrolną, uchwala akty prawa wewnątrzspółdzielczego – Statut, regulaminy, kierunki działania itp.
Każdy członek ma jeden głos, bez względu na ilość posiadanych udziałów i może brać udział w Walnym Zgromadzeniu tylko osobiście, (z nielicznymi wyjątkami).
Wynajem Sali na Zebrania bezpłatnie po wypełnieniu poniższego formularza: